Flickr/Adorenomis
Aafrika safari

Aafrika

Ülevaade

Aafrika on mitmes mõttes eriline ja pakub palju kontraste.

See on suuruselt teine terviklik maatükk maailmas ja rahva arvult ületab teda vaid Aasia. Teadlaste uskumuse kohaselt pärinevad siit inimese eellased ja ka varaseim teada olev kaasaegne inimene ( homo sapiens) leiti siit. Täpsemalt Etioopiast.

Aafrika peidab endas tohutul hulgal looduslikke maavarasid, hinnanguliselt isegi 50-90% kogu maailmas leiduvatest varudest ( koobalt, kuld, teemandid, plaatina) ja ometi on ta maailma vaeseim ja arengus mahajäänum kontinent.

Aafrika suurim rikkus ja uhkus on tema mitmete kliimavöötmete puutumatu ja varieeruv loodus ning loomade liigirikkus. Loodussõprade suurim elamus on kohata safaril vabalt looduses elavaid lõvisid, ninasarvikuid, elevante, kaameleid, kaelkirjakuid.

Kliima

Ekvaator läbib Aafrikat peaaegu keskelt ja seetõttu domneerivad parajad või üsna soojad temperatuurid. Ainult väga väikestel aladel võib rääkida "külmematest" ilmakraadidest.

Põhja Marokos, Vahemere rannikul ja Lõuna Aafrikas kõigub kraadiklaas 10-35C vahel läbi aasta. Ekvaatorile lähemal ja saartel ( Roheneeme saared, Mauritius) kõiguvad temperatuurid aastas vähem, kuskil 15-35C.

Vaata edasi

Huvitavaid fakte

Aafrikas asub

  • maailma pikim jõgi Niilus, 6650km;
  • maailma sügavaim jõgi Kongo, kohati 230m sügav;
  • maailma kõrgeim üksik mägi Kilimanjaro, 5890m;

Vaatamisväärsused

Aafrika peamiseks turistimagnetiks peetakse loodussafarit, aga seal on veel lõputu hulk muid võimalusi põnevaks seikluseks. Kõrbesafari, retk pügmeeküladesse, matk läbi dzungli gorillasid vaatama, mõnus puhkus India ookeani troopilistel saartel, sõit allajõge puust uuristatud piroogil, reis läbi savanni koloniaalajastu rongiga ja veel palju muud.

Vaata edasi

Soovitused

  • Tähtsaim, mida Aafrikasse reisides tuleb arvestada on vihma ja mussooni perioodid. Periood erineb naaberriikides. Enne reisi tasub konkreetse riigi vihmaperiood täpselt välja uurida.
  • Kui Ida Aafrikas ja lõunas pole vihm liialt suur probleem, siis Lääne     Aafrikas ja India ookeanis asuvatel saartel (Reunion, Mauritius,             Seychelles) on see väga problemaatiline, põhjustades üleujutusi, mis muudavad maanteed ja raudteed läbimatuks.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Aafrika

AsukohtAafrika
AjavööndEesti ajaga võrreldes -2h kuni +1h
Pindala30,221,532 km2
Rahvaarv1,000,010,000 (2009)
Haldusjaotus54 üksust: iseseisvat riiki,asumaad,territooriumi
KeeledAafrikas räägitakse u 1500 erinevat keelt
PiiridAafrika piirneb kirdes Punase merega, idas India ookeani, läänes Atlandi ookeani ja põhjas Vahemerega. Ühine maismaapiir on ainult Aasiaga ning kokkuleppeliselt on selleks piiriks Suessi kanal. Seega asub näiteks Sharm el Sheikh Aasias, aga Hurghada Aafrikas.
RahvastikAafrikas on sadu etnilisi gruppe, kellel oma keel või dialekt ja kultuur. Suurimad grupid araablased ja berberid. 20-30 miljoni suurused on hausa, youruba, oromo ,ikbo, akan, amhara, somali, ljaw, kongo, fula, shona, zulu
Religioonidkristlus, islam, palju erinevaid aafrika rahvaste religioone, juudi usk
  • Soovid sinna reisida?

    Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada