Firenze

Firenze

Ülevaade

Arno jõe kallastel asuv „Renessansi Häll“ Firenze on kahtlemata kunstiteoste ja vaatamisväärsuste poolest esikohal kogu Kesk-Itaalias. Itaalia kunstipealinn on täis maailmakuulsaid aardeid, millest pajatavad kõik kunstiraamatud.

Ajalugu

Firenze sai alguse hästikaitstava künka nõlvale rajatud etruskide asulast. Siia rajasid roomlased 59 eKr Florentia nimelise koloonia, mis sai nime jumalanna Flora järgi. Linn laienes Rooma keisririigi ajal jõudsalt tänu mööda Arno jõge toimuvale kaubandusele.

Vaata edasi

Kliima

Firenzes on vahemereline kliima kuumade niiskete suvede ja jahedate niiskete talvedega. Sademeid esineb suvel väga harva ning ka talvel sajab vähe lund.

Rahvuspühad

1. jaanuar - Uusaasta
6. jaanuar - Kolmekuningapäev
12. aprill – 1. ülestõusmispüha
13. aprill – 2. ülestõusmispüha

Vaata edasi

Transport

5 km kaugusel Firenze kesklinnast asub rahvusvaheline Amerigo Vespucci lennujaam. A1 kiirtee ühendab Firenzet Bologna ja Milanoga põhjas ning Rooma ja Napoliga lõunas. Autostrada del Mare suundub Prato Pistoia, Lucca ja Pisa suunas ning ühendab neid Türreeni mere kuurortidega.

Vaata edasi

Shopping

Enamus Firenze poode on tavaliselt avatud kell 09:00-13:00 ja peale lõunapausi jälle kell 15:30-19:00 või kell 16:00-19:00. Mitmed suuremad kauplused on avatud terve päeva. Laupäeviti suletakse poed varem – kella 17:30 paiku ning pühapäeviti on avatud vaid vähesed poed. Ka esmaspäeva hommikuti on osad poed suletud, kuid see-eest toimub paljudes kauplustes iga nädala teisipäeva õhtuti hilisõhtune shopping.

Vaata edasi

Vaatamisväärsus

Muuseumid:

 • Uffizi galerii – Lääne maailma vanim ja suurim kunstimuuseum
 • Museo Nazionale del Bargello – Bargello Rahvuslik Muuseum on tuntud haruldaste renessanss–skulptuuride kogu poolest.
 • Palazzo Pitti - Tänapäeval paikneb Palazzo Pitti's Firenze suurim muuseumikompleks, mis koosneb erinevatest muuseumidest ja galeriidest, nende hulgas Galleria Palatina, Galleria d'Arte Moderna, Museo degli Argenti, Galleria del Costume ja Museo delle Porcellane.
 • Museo dell'Opera del Duomo – Katedraalitööde muuseum, mis majutab Santa Maria del Fiore toomkiriku paljusid originaaltöid.
 • Gallerie dell'Accademia – Akadeemia muuseumis on väga rikas veneetsia maalide kollektsioon.
 • Basilica di Santa Croce - kirik, mis on viimseks puhkepaigaks paljudele kuulsatele itaallastele, sealhulgas Michelangelole ning Galileo Galilei´le.

Vaata edasi

Soovitused

 • 1

  Firenze arvukate kunstiaarete nägemiseks peab varuma aega ja kannatust. Näiteks kuulsa Uffizi galerii ja Akadeemia muuseumi piletisabad on väga pikad - turismihooaja tippaegadel peab seal ootama kuni viis tundi.

 • 2

  Enamus vaatamisväärsusi on esmaspäeviti suletud.

Saada soovitus

Sündmused

 • Mai Muusikafestival 

  Igal aastal aprilli lõpust kuni juunikuu lõpuni kestev Mai Muusikafestival Maggio Musicale Fiorentino on rahvusvaheliselt tunnustatud klassikalise muusika, ooperi ja balleti kontsertide sari, mille toimumiskohad on üle Firenze.

 • Firenze tantsufestival 

  Iga-aastane Firenze Tantsufestival toimub juunikuu algusest kuni juuli lõpuni Teatro Romano amfiteatris ning pakub Estate Fiesolana festivali raames muusikalisi, poeesia ja kino programme.

Soovita üritust

Söök ja jook

Maailmakuulus Toscana köök on oma olemuselt lihtne, värske ja talupoeglik – puhtad maitsed ja tooraine värskus on väga olulised. Tooraine värskus ongi selle kogu maailmas kõrgelt hinnatud ja ülimaitsva köögi ainus saladus.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

LippVapp

Firenze

AsukohtEuroopa
RiikItaalia
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala102,4 km²
Rahvaarv371 282 (2010)
Haldusjaotus5 linnaosa
Keeleditaalia keel
 • Reisipakkumised

 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada