4photos.net
Malawi

Malawi

Ülevaade

Malawi on oma naabritega võrreldes üsna väike ja vähetuntud, kuid turismisihtkohaks sobib ta kindlasti. Selles riigis on mitmeid rahvusparke, kus loomi vaadata ning 500 kilomeetri pikkune Njassa järve rannik sobib oma puhta veega ka rannapuhkuseks.

Viisainfo

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda UK Border Agency (http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/estonia/commonwealth-bots/?langname=UK%20English) kaudu.

Ajalugu

Malawi põlisasukad olid arvatavasti pügmeed ja bušmanid  

I a-tuh.algas bantude sissetung

Vaata edasi

Kliima

Valitseb troopiline mussoonkliima. Kuivaperiood kestab maist oktoobrini. Kiltmaal on  keskmine t° kõige soojemal kuul (nov.) 20-23°C ja kõige jahedamal kuul (juuli)  14-16°C.

Vaata edasi

Vaatamisväärsus

Lake Malawi National Park – kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse

Chongoni kaljujoonised – kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse

Huvitavaid fakte

Linnades elab ainult 20% riigi elanikkonnast.

Põllumajanduses on hõivatud 90% töötajatest ning tööstuses ja teeninduses 10%.

Vaata edasi

Soovitused

 • 1

  Raha. Pangad on tavaliselt avatud tööpäevadel 08-14. Pangaautomaate on riigis vähe ning pangakaarte saab kasutada ainult mõnedes suuremates hotellides, kauplustes ja restoranides.

 • 2

  Elekter. Elektripistikud on erinevad meil kasutusel olevatest ning kasulik on kaasa võtta sobiv üleminekuühendus. Täpsem info: http://www.kropla.com/electric2.htm

 • 3

  Toll. Maksuvabalt võib riiki viia: - 200 sigaretti või 225 grammi tubakat - 1 liitri alkoholi

Saada soovitus

Loodus

Malawi põhja- ja keskosa hõlmab valdavalt 1000-1500 m kõrgune kiltmaa. Idaosas, Mulanje massiivis asub riigi kõrgeim tipp Sapitwa (3002 m). Malawile kuulub suurem osa Njassa järvest.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Malawi

AsukohtAafrika
RiikMalawi
AjavööndGMT +2h. Erinevus Eesti ajaga 0h, märts-oktoober -1h
Pindala118 484 km²
Rahvaarv11 359 700 (2006)
Haldusjaotus27 ringkonda
Keelednjandža ja inglise keel
NaaberriigidTansaania, Mosambiik, Sambia
Riigikordpresidentaalne vabariik
Riigipeapresident
PealinnLilongwe (683 500 el.)
Rahaühikkvatša (MWK)
RahvastikMalawis elavad peamiselt bantu keeli kõnelevad rahvad, kuid on ka aasialasi ja eurooplasi. Miljonirahvad on njandžad, jaod ja tumbukad. Inglise keele kõrval on teine ametlik keel njandža keel, mida räägib üle poole rahvastikust.
Religioonidusklikest on 80% kristlased ja 13% muslimid, on ka hõimuusundite pooldajaid.
Peamised majandusharudMalawi majanduse põhiharu on põllumajandus ja haritavat maad on 22% riigi territooriumist. Peamine toiduvili on mais, mida kasvatatakse 95%-s väikemajapidamistes. Viljeldakse ka hirssi, sorgot, riisi, maniokki, kartulit, maapähklit, banaani ja kaunvilju. Peetakse kitsi, veiseid, sigu ja lambaid ning püütakse kala. Enamik tööstusettevõtteid tegeleb põllumajandussaaduste töötlemisega. 60% ekspordist moodustab tubakas, välja veetakse ka teed, suhkrut puuvilla, kohviuba, maapähklit ja rõivaid.
 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada