Milano katedraal

Milaano

Ülevaade

Milanot teatakse eelkõige kui moe ja disainikeskust, ostuparadiisi ning suurlinna, kus asub La Scala ooperiteater. Kuid lisaks sellele on Milano ka renessanss stiili sünnipaik. Seal asub üks Leonardo da Vinci kuulsamaid teoseid - Püha Õhtusöömaaeg, Santa Maria delle Grazie kirikus. Lisaks palju teisi kunstiaardeid Pinacoteca di Brera muuseumis.

Milanos on teha ja näha palju – disain ja mood, kauplused ning restoranid, kunstimuuseumid ja ooperiteater. Milano on Itaalia jõukaim ning stiilseim linn.

Ajalugu

Milaano rajati umbes 600.a. e.Kr. keldi hõimu poolt. Keiser Augustuse valitsemise ajal oli Milaano Rooma järel suuruselt teine linn impeeriumis. 3.sajandil sai temast juba läänepoolse osa pealinn.
Milaano on olnud nii Frangi riigi osa kui Saksa-Rooma keisririigi osa. Samuti on linn kuulunud Hispaaniale ning Austriale. Kuid aastatel 1805-1815 oli Milaano koguni Itaalia kuningriigi pealinn.

Vaata edasi

Kliima

Milaano kliima on segu vahemerelisest ja kontinentaalsest. Suved võivad olla vägagi higistamapanevalt soojad ja niisked, temperatuur võib tõusta kuni 30 kraadini augustis. Vihmad algavad enamasti oktoobris.

Vaata edasi

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uusaasta
6. jaanuar – Epifaania (Issanda ilmumise püha)
Ülestõusmispüha  (liikuv püha)
25. aprill – Fašismist vabastamise püha

Vaata edasi

Transport

Milaanos on kolm rahvusvahelist lennujaama. Neist suurim on Malpensa (ka Eesti lennud maanduvad sinna), mis asub 50 km kesklinnast ja on sellega ühendatud Malpensa Express rongiga.  Rong väljub iga 30 minuti järel Terminalist 1 ning saabub Milaano Cadorna rongijaama, mis on ühendatud metroosüsteemiga. Sõit kestab 40 minutit.

Vaata edasi

Shopping

Milaano on ostuparadiis. Peamine ostupiirkond on nö. moenelinurk asub Toomväljaku (Piazza Duomo), Cavour väljaku (Piazza Cavour) ja San Babila väljaku (Piazza San Babila) vahel. Tänavatel nendes piirkondades - Montenapoleone, Della Spiga, Vittorio Emanuele ja Manzoni – asuvad kõige prestiižemad butiigid ja müügisaalid.

Vaata edasi

Vaatamisväärsus

Milaano põhilisemad vaatamisväärsused on seotud kunsti ja arhtitektuuriga.

Vaata edasi

Huvitavaid fakte

La Scala ooperihooaeg avatakse Milaano kaitsepühaku Püha Ambrosiuse päeval, 7. detsembril. Kõik etendused peavad lõppema enne keskööd. Pärast etenduse algust ei lasta enam kedagi saali ja selles osas ei tehta erandeid.

Soovitused

 • 1

  Pange tähele, et enamus restoranidest lisavad arvele teenustasu, ca 2 eurot.

 • 2

  Kirikutesse lubatakse üksnes pikki pükse või seelikut ning õlgukatvat särki/jakki kandvaid külastajaid.

 • 3

  ZTL (piiratud liiklusega ala) tähistus piirab isiklike ja rendiautode liikumist ajaloolises linnasüdames. Kui hotell, milles peatute, asub sellises tsoonis, on soovitatav eelnevalt uurida hotellist võimalusi piiratud liiklusega alale sissesõidu ja seal parkimise kohta.

Saada soovitus

Sündmused

 • Milan Fashion Week 

  Milaano Moenädalal, kord aastas näidatakse uusimaid moesuundi. Sea aeg on hea Milaano külastamiseks, kuna kogu linn on täis glamuuri ning moeturiste.

 • Milan Food Week 

  07.-15.06 toimuval iga-aastasel Milaano Toidunädalal tähistatakse valitud poodides, kunstigaleriides, näituseruumides, baarides ja restoranides erinevaid toidunaudinguid. Degusteerimistel on nii muusikat, kunsti kui ka väitlemist ja veinikultuuriga tutvumisi.

Soovita üritust

Söök ja jook

Kohalik köök:

 

Nagu enamus linnasid Itaalias on ka Milaanol oma kohalike mõjutustega traditsioonilised toidud. Tuntakse ka kui Lombardia köögi nime all. Kasutatakse sagedasemini riisi kui pastat.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

LippVapp

Milaano

AsukohtEuroopa
RiikItaalia
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala183.77 km2
Rahvaarv1 301 394 (2009)
Haldusjaotus9 piirkonda ehk Zone`i
KeeledItaalia
 • Reisipakkumised

 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada