Nizza

Ülevaade

Nizza on Prantsuse Riviera mitteametlik pealinn ning ühe maailma kõige külastatavaima regiooni – Côte d’Azur`i – süda. Nizza sobib kultuurilembelistele inimestele, gurmaanidele, aktiivse puhkuse nautijatele ning muidugi ka päikesearmastajatele. Siin leidub igale maitsele midagi meelepärast.

Ajalugu

Nizza on asutatud 4. sajandil eKr kreeklaste poolt, kes nimetasid linna liguuride üle saavutatud võidu tõttu võidujumalanna Nike järgi Νικαία.

Vaata edasi

Huvitavaid fakte

 • Nizza on suuruselt viies linn Prantsusmaal.
 • Pärast seda, kui avastati tõendusmaterjale tule kasutusest, usutakse, et Nizza on üks vanima inimasustusega piirkondi maailmas.
 • Nizzas asus varem sadamale vaatega loss Colline du Chateau. Lossi varemetest on alles veel vaid väike osa, kuid sellelt kohalt avanevad rabavad vaated kogu ümbruskonnale.

Soovitused

 • 1

  Hotellides, suuremates restoranides ja ostukeskustes saab maksta ka krediitkaardiga. Raha väljavõtmise korral sularahaautomaadist läheb maha teenustasu 2,5% summa pealt + 2 EUR.

Saada soovitus

Sündmused

 • Nizza jazzifestival 

  Nizza jazzifestivali peetakse alates 1940ndatest igal aastal juulikuu lõpus. See pikaajaline festival meelitab jazzmuusika huvilisi üle kogu maailma.

 • Karneval 

  Igal aastal veebruari esimeses pooles lööb Nizza karnevali rütmis, mis on saanud maailmakuulsaks oma kvaliteedi ja originaalsuse poolest. Kümned suured platvormid ja ligi 800 dekoratiivset kuju on kaasatud muusikalisse ja värvilisse etendusse.

Soovita üritust

Kliima

Nizzas on aastaringselt vahemereline subtroopiline kliima soojade suvede ja pehmete talvedega. Temperatuur langeb harva alla 10 soojakraadi. Mägede lähedus Nizzale kaitseb sealset lahte põhjatuulte eest.

Vaatamisväärsus

Antibes – Antibes on linn, kus on kõige rohkem säilinud kadunud aegade hõngu. Antibes'i rand asub kohe linnamüüri taga.
Biot – Biot on klaasikunstnike linn. Siin saab külastada klaasikoda; vaadata, kuidas klaasimassist sünnib kunst; külastada rahvusvahelist klaasikunstnike näitust ning nautida Biot’ kuulsa poja Fernand Légeri (1881-1955) loomingut tema muuseumis.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

LippVapp

Prantsusmaa

AsukohtEuroopa
RiikPrantsusmaa
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala674 843 km2
Rahvaarv65,8 miljonit (2011)
Haldusjaotus27 piirkonda. Emamaal on 21 piirkonda ning eristaatuses olev Korsika saar. Lisaks neile on veel 5 meretagust piirkonda
KeeledPrantsuse
 • Reisipakkumised

 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada