Eiffeli torn õhtuvalguses

Pariis

Ülevaade

Pariisi peetakse õigustatult üheks maailma kaunimaks ning romantilisemaks linnaks, kus igal sammul leidub paiku, ehitisi ja mälestusmärke, millised on raiunud end maailma ajalukku ning saanud kõigile tuntud ja teatud sümboliteks. Näiteks Eiffeli torn, Triumfikaar, Jumalaema kirik, Louvre`i kunstimuuseum, Moulin Rouge kabaree, Montmartre`i mägi jne.
Selles tohutus linnas, mille täielikule avastamisele ei jätkuks ka kuudest ja aastatest, võib leida kõike - kultuuri, meelelahutust, silmailu, romantikat, häid sööke ja jooke jne.

Suur osa linnast, kaasaarvatud Seine`i jõgi kuulub  UNESCO Maailmapärandi nimekirja. Igal aastal külastab Pariisi ligikaudu 45 miljonit turisti.

Ajalugu

Esmased teated Pariisi linnast pärinevad 5 sajandit enne Kristuse sündi, mil esimesed elanikud asustasid Cité saare. Esimesed ründajad olid muidugi roomlased, kes vallutasid tookord Lutetia nime kandva linna u. 1 sajandil e.Kr.

Vaata edasi

Kliima

Pariisis on olemas neli aastaaega, nagu meilgi. Kevad on Pariisi nagu ärkamisaeg. Lilled õitsevad ja muru rohetab ning inimesed tunnevad end vabalt parkides jalutades või tänavakohvikutes esimest kevadpäikese soojust nautides.
Keskmised temperatuurid on märtsis 4-12C, aprillis 6-16C ja mais 10-20C.

Vaata edasi

Rahvuspühad

1.jaanuar – Uusaasta
aprill - Lihavõtted (liikuv püha)
1.mai – Maipüha
8. mai – 1945.a. võidu püha
mai – Taevaminemise püha (liikuv püha)
mai – Nelipüha (liikuv püha)
14.juuli – Vabariigi aastapäev
15.august – Neitsi Maarja ülestõusmise püha
1.november – Kõigi pühakute päev
11.november – Vaherahu päev
25.detsember – Jõulupüha

Transport

Tallinnast Pariisi viivad lennukid maanduvad Charles De Gaulle’i lennujaamas, mis asub 23 km kaugusel kesklinnast. Lennujaamast kesklinna saamiseks kasutage RER B lähirongi, milleni viib terminali vaheline shuttle buss. Rongisõit Gare Du Nord raudteejaama kestab ca 30 min.

Vaata edasi

Shopping

Pariis on üks suuremaid moekeskusi New Yorki, Londoni ja Milano kõrval. Kuulsad kaubamajad Galeries Lafayette ning Au Printemps asuvad Haussmanni bulvaril. Lähedal asuvalt de la Madeleine’i platsilt võib leida selliseid gourmet-poekesi nagu Fauchon ja Hédiard. Ka Champs Elysees`l on palju poekesi ja kohvikuid.
Pariisi kõige soodsamad ostud saab teha Tati poeketis, mis asub Montmartre`i jalamil.
Kõige parema info Pariisi poodide ja allahindluste kohta leiate siit.

Vaatamisväärsus

Pariisis on nii palju kuulsaid vaatamisväärsusi ning muuseume, mida külastada, et esimese korraga kõike ei jõua. Seepärast on mõistlik teha kodus eeltööd ning valida välja need kõige-kõige, millega soovite kindlasti tutvuda.

Vaata edasi

Huvitavaid fakte

 • Kuna Pariisi kesklinna ei ole lubatud ehitada kõrghooneid, siis tehti selleks eraldi linnaosa äärelinna - La Defence.
 • Kõik teed viivad Pariisi, lõppedes kesklinna keskpunktis Jumalaema kiriku ees.

Vaata edasi

Soovitused

 • 1

  Disneylandi külastades - tutvuge pargi plaaniga kodus, elimineerige kohe atraktsioonid, mis on liiga kerged või rasked – kõike ei jõua niikuinii. Laias laastus jõuab teha 1-2 sõitu tunnis ehk 15 päevas! Olles koos lastega - varuge mõned näpunukud, mõistatuste vihikud, ristsõnad, keeleväänajad ja elektroonilised vidinad taskusse ning kotti veepudeli müslibatoonide ja šokolaadiampsude kõrvale. Järjekorrast saab nii kvaliteetaeg lapsega.

 • 2

  Wiiralti hauani, Père -Lachaise`i kalmistul, on kõige lihtsam jõuda nii – metrooga Gambetta jaama, pääs kalmistule on Avenue du Père -Lachaise`i tänava poolsest väravast, paar trepiastet vasakule ja siis veelkord vasakule – rajoon 88, haud nr 17. Kalmistu peasissekäigu juurest saab ka kalmistuplaani.

 • 3

  Pariisiga tutvumiseks soovitame hankida Paris Visite Pass - turisti passi, millega võib sõita nii bussidega, metrooga, trammidega kui ka linnalähirongidega (RER).

Saada soovitus

Sündmused

 • Pariisi Jazzifestival 

  Pariisi Jazzifestival on iga-aastane suvefestival. Festivali programmis on palju kontserte, mis toimuvad Parc Florali ilusas ümbruses. Kontserdid algavad kell 15:00 ning on tasuta kõigile, kes on maksnud parki sissepääsu pileti eest.

 • Muuseumiöö 

  Ühel maikuu päeval avavad paljud Pariisi muuseumid oma uksed külastajatele terveks ööks.

Soovita üritust

Toit ja jook

Kohalik köök:

Pariisi kööki otseselt polegi olemas, kuid Pariisis saab proovida kõikide Prantsuse maakonna köökidele iseloomulikke toite. On ju Pariis maa keskpunkt ja siin on üle 10 000 restorani.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

LippVapp

Pariis

AsukohtEuroopa
RiikPrantsusmaa
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala105 km2
Rahvaarv2 203 817 (2009)
Haldusjaotus20 piirkonda (jaotatud numbritena 1. – 20.)
KeeledPrantsuse
 • Reisipakkumised

 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada