Anouk Zijlma
Rwanda

Rwanda

Ülevaade

Kauni loodusega Rwanda on turistile igati sobilik sihtpunkt. Sealsetes rahvusparkides saab näha mitmesuguseid loomi ning külades värvikaid hõimurahvaste esindajaid. Rwanda on maa, kus võib näha maailma suurimaid ahve (gorillad) ja maailma väikseimaid inimesi (pügmeed).

Viisainfo

Eesti kodanikul on riiki sisenemiseks vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Rwanda saatkonnas Londonis või ka internetis Rwanda Migratsiooniameti kodulehel.

Ajalugu

Rwanda põlisasukad olid pügmeede hulka kuuluvad küttimisega tegelevad tvaad.

10. – 14. saj. enamusrahvaks kujunesid bantude hulka kuuluvad põlluharijad hutud

14. saj. Rwandasse rändasid Etioopiast sõjakad karjakasvatajad tutsid ja rajasid oma riigi

Vaata edasi

Kliima

Valitseb ühtlane lähisekvatoriaalne kliima. Vihmaperioodid on oktoobrist detsembrini ja märtsist maini. Sademeid on keskmiselt 1000 mm aastas, rohkem lääneosas ja Virunga massiivil (kuni 2000 mm/a), vähem keskosa kiltmaal ning põhja- ja idaosas.

Vaata edasi

Vaatamisväärsus

Parc National des Volcans – rahvuspark, kus saab näha gorillasid

Nyungwe – Rwanda suurim vihmamets, kus saab näha palju ahve

Butare – linn, kus asub hea etnograafiamuuseum

Vaata edasi

Huvitavaid fakte

1994 aastal hukkusid lennuõnnetuses Rwanda president J. Habyarimana (hutu) ja Burundi president C. Ntaryamira (hutu). Järgmisel päeval tapsid hutudest sõdurid tutsist naispeaministri Agathe Uwilingiyimana ja algas kavakindel tutsidevastane genotsiid, milles hukkus 0,5 – 1 miljon inimest. Vastuseks hõivasid tutside relvaüksused suure osa riigi territooriumist ja umbes 2 miljonit hutut põgenes naaberriikidesse.

Vaata edasi

Soovitused

 • 1

  Raha. Pangad on tavaliselt avatud tööpäevadel 08.30-11.30 ja 13.30-16.30. Mõnedes pealinna hotellides saab kasutada ka pangakaarte.

 • 2

  Elekter. Elektripistikud on erinevad meil kasutusel olevatest ning kasulik on kaasa võtta sobiv üleminekuühendus. Täpsem info: http://www.kropla.com/electric2.htm

 • 3

  Toll. Maksuvabalt võib riiki viia: - 400 sigaretti - 2 liitrit alkohoolseid jooke

 • 4

  Keelatud kilekotid. Riigis on keelatud kilekottide tootmine ja kasutamine. Lennujaamas konfiskeeritakse kõik nähtaval olevad kilekotid.

Saada soovitus

Loodus

Rwanda asub Ida-Aafrika kiltmaa loodeosas. Suurem osa riigi territooriumist paikneb 1500-2000 m kõrgusel. Maapind tõuseb astanguliselt idast (1400-1800 m) läände (2500-3000 m) ja laskub seejärel järsult Ida-Aafrika alangule.

Vaata edasi

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Rwanda

AsukohtAafrika
AjavööndGMT + 2h. Erinevus Eesti ajaga 0h, märts-oktoober -1h, kuna Rwanda ei kasuta suveaega
Pindala26 338 km²
Rahvaarv8 807 200 (2006)
Haldusjaotus5 provintsi
Keeledruanda, prantsuse ja inglise keel
NaaberriigidUganda, Tansaania, Burundi, Kongo DV
PiiridAafrika piirneb kirdes Punase merega, idas India ookeani, läänes Atlandi ookeani ja põhjas Vahemerega. Ühine maismaapiir on ainult Aasiaga ning kokkuleppeliselt on selleks piiriks Suessi kanal. Seega asub näiteks Sharm el Sheikh Aasias, aga Hurghada Aafrikas.
Riigikordpresidentaalne vabariik
Riigipeapresident
PealinnKigali (800 000 el.)
RahaühikRwanda frank (RWS)
Rahvastik99% rahvastikust moodustavad bantu keelte hulka kuuluvat ruanda keelt kõnelevad ruandad. Neist 84% on hutud ja 15% tutsid. 1% Rwanda rahvastikust on pügmeed (batvad ehk tvaad).
Religioonid57% katoliiklased 26% protestandid, 11% adventistid, 5% muslimid, on ka hõimuusundite pooldajaid
Peamised majandusharudRwanda on vaene põllumajandusmaa ja tähtsaimad väljaveo tarbeks kasvatatavad kultuurid on kohvipuu, teepõõsas, neitsikummel (sellest saadakse putukamürki püreetrit) ja kiinapuu (sellest saadakse hiniini). Olulisimad toidutaimed on maniokk, bataat, mais, sorgo, taro, riis, maapähkel, kartul, aeduba ja banaan. Tehnilistest kultuuridest kasvatatakse suhkruroogu ja tubakat. Peetakse veiseid, kitsi, lambaid, sigu, kodulinde ja mesilasi ning püütakse kala. Kaevandatakse kassiteriiti ja volframiiti.
 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada