Suusapuhkuse giid

Ülevaade

Suusapuhkus on parim viis aktiivselt puhata. Mäest alla tuhisedes ununevad kõik argimured ning jääb ainult rõõm puhtast valgest lumest ning kiirest laskumisest. Mäesuusatamine on täiuslik, kui selleks valida oma võimetele, reisikaaslastele ja puhkusesoovidele vastav suusakuurort. Toome siinkohal ülevaate erinevatest võimalustest.

Algajad ehk mäesuusavõlude esmaavastajad

Öeldakse küll, et enne käi ära Nuustakul ... kuid isegi esimest korda mäesuusatamist proovivatele inimestele soovitame valida pigem mõni Soome või Rootsi suusakeskus kui Otepää. Miks? Mäed on kõrgemad, radade valik suurem ning tõstukijärjekorrad lühemad.

 

Edasijõudnutele ehk väljakutseid otsivatele suusatajatele

Kes kord juba seda spordiala on armastama hakanud, see enam sellest haigusest ei pääse. Igal hooajal on vaja leida uus ja põnev suusakeskus. Mida rohkem erinevaid laskumisevõimalusi, seda huvitavam suusapuhkus tuleb. Edasijõudnute mäed on pigem täis pikitud musti ja punaseid rahu, kui siniseid-rohelisi nö titekaid.

 

Lastega suusatama

Soome ja Rootsi suusamägedel sõites tundub mõnikord, et lapsed õpetatakse ennem suusatama kui kõndima. Imepisikesed lapsed oma väikeste suuskadega koos lapsevanematega mäest oma esimesi sõiduharjutusi tehes on vaatamisväärsused omaette. Aga just Põhjamaades on paljudes suusakeskustes mõeldud lastele – seal on ka nende jaoks erinevaid laskumisradu, mitte ainult üks rada, mis varsti tüütuks muutub. Samuti on seal lastele loodud muid aktiivseid tegevusi, mängu- ja lastetoad ning korraldatakse lausa spetsiaalseid üritusi laste lõbustamiseks. 

Parimad after-ski kohad

Olgem ausad, üks hea after-ski kuulub tõelise suusapuhkuse juurde. Ilma selleta on nagu midagi puudu. Muidugi, kui on hea seltskond, siis saab ka ise teha suurepärase suusatamisjärgse peo oma majas. Kuid üks tõeline pidu just suusatajatele ettenähtud klubis on nagu täpp i peal.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

  • Soovid sinna reisida?

    Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada