FlickrYPeter Allan
Las Caletillas

Tenerife

Ülevaade

Kanaari saarte suurim ja kõrgeim saar Tenerife meelitab vapustava loodusega, aastaringse sooja kliimaga, rohkete erinevate söögikohtade ning atraktiivsete puhkamisvõimalustega. Tenerife sobib ideaalseks puhkuseks nii lastega peredele, aktiivsetele puhkajatele kui ka mitmekesise ööelu nautijatele.

Ajalugu

Kanaaride esimesed teadaolevad asukad olid guantšid, kes olid pikka kasvu, heledate juuste ja siniste silmadega rahvas, meenutades välimuselt põhjamaalasi. Kuna niisugusena kirjeldas Platon atlante, peavad mõned Kanaari saari kunagiseks Atlantiseks.

Vaata edasi

Soovitused

 • 1

  Tenerifel on palju poode ja kaubanduskeskusi. Poed on tavaliselt avatud esmaspäevast laupäevani kell 09:30-13:00 ja 15:00-18:30. Supermarketid on avatud üldiselt ilma vahepealse pausita kuni 20:00.

Saada soovitus

Sündmused

 • Tenerife karneval 

  Tenerife aasta keskne üritus – karneval – toimub igal aastal veebruaris ning kestab umbes 30 päeva. Karnevali ajal kestab pidu õhtust varahommikuni, peetakse rongkäike, valitakse karnevali kuninganna ehk Drag Queen, peetakse erinevaid kontserte ja korraldatakse üritusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Karnevalikülalised kannavad maske ja kostüüme ning loomulikult kuulub karnevali juurde laul ja tants veini ning hea toiduga.

Soovita üritust

Kliima

Tenerifel on aastaringselt pehme kliima. Saare põhjaosa on niiskem ja vihmarohkem, olles samas looduse poolest lopsakam kui lõunaosa. Lõunas on kliima kuivem ja soojem, sobides ideaalselt rannapuhkuseks.

Vaatamisväärsus

El Teide
Kanaari saarte üks sümboleid, Tenerife au ja uhkus on Hispaania kõrgeim mäetipp, 3718 meetri kõrgune Teide vulkaan. Teide vulkaan on tekkinud hiiglasliku, enam kui 5000 meetri kõrguse vulkaani sisemusse hilisemate vulkaanipursete tagajärjel miljoneid aastaid tagasi. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark kahe keskusega asutati 1954. aastal, kus võib näha videot rahvuspargi loodusest ja vulkaanist.
Vulkaani kraatri servale pääsemiseks on mitu võimalust. Kõige levinum neist on sinna sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega 8 minutit.

Vaata edasi

Kuurordid

Los Gigantes

Los Gigantese piirkonna rannad on tumeda liivaga väiksed rannasopid kaljude vahel. Väike varjuline Los Guiose rand asub sadama lähedal, suurem rand on Playa la Arenas. Mõlemal rannal saab rentida rannatoole ja päikesevarje ning seal on võimalik tegeleda veespordiga. Los Gigantes sobib rahuliku puhkuse nautijatele.

Vaata edasi

Kommentaarid

 1. Olavi kommenteeris 5. okt 2015 05:02Vasta

  Väike täpsustus karnevali kohta: Drag Queene valitakse küll ka, kuid karnevali tähtsaim persoon ehk kuninganna on siiani ikka naisterahvaste hulgast valitud :)

  http://tenerifekompass.com/karneval-tenerifel.html

Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

LippVapp

Hispaania

AsukohtEuroopa
RiikHispaania
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala506 013 km2
Rahvaarv46 miljonit (2010)
Haldusjaotus17 autonoomset piirkonda, mis jagunevad 50 provintsiks ja 2 autonoomset linna (Ceuta ja Melilla)
KeeledCastellano ehk Hispaania keel, lisaks räägitakse teatud piirkondades katalaani, galeegi, baski jm keeli.
 • Soovid sinna reisida?

  Vihjed: Millal? Kui kauaks? Mitu inimest? Majutus? Saada